Polski FreeBuild Serwer

Ogłoszenie


>> ZAGRAJ W MINECRAFTA W PRZEGLĄDARCE <<

* Musisz się najpierw zalogować zeby zagrac w Minecraft Classic (multiplayer). Minecraft Classic jest całkowicie darmowy :) *


Adres serwera: http://www.minecraft.net/play.jsp?server=48e5d8133504e42fc063b07b2c230815

Software: MCDzienny 1.5 powstały w oparciu o MCLawl

#1 2010-12-04 18:10:38

 pozioxd

Moderator

SERVA KURWA NIE MA
Zarejestrowany: 2010-11-23
Posty: 265
Punktów :   
Ranga: Adv. Builder
Gwiazdki : =***=

Nie masz pomysłu na budowle? Kup ją!

Witajcie builderzy i builderki!

Często slysze pytania "Macie jakis pomysl na budowle ?" "nie wiem co zbudowac :<" "ZARZUDŹCJE JAKIŹ POMYZŁ PL0x!311one"
Wiec w tym temacie chciał bym opisać wam na co zwracać uwagę przy budowie budynków, skąd czerpać inspiracje, itp.

Tak więc zaczynajmy!


Spis treści:

  1. Inspiracje
  2. Pomysł przygotowanie miejsca
  3. Budowanie
  4. Koniec pracy i zamieszczanie na forum

----------------------
1. Inspiracje

Skąd je czerpać? Jest wiele źródeł, można rozejrzeć się nawet po pokoju, może cos przykuje naszą uwagę, jednak jednym z głównych źródeł inspiracji dla mnie jest Starszy Wujek Google Grafika . Można też poszukać stron np. z cudami świata, jakimis specjalnymi budowalmi, pomnikami, opcji jest wiele, jeśli nic nie możemy wymyśleć zostaje nam szukanie . Czasami wystarczy też ruszyć głową, chwila główkowania i.... OLŚNIENIE! Zapamietajcie ważna rzecz, nie róbcie czegoś, co widzieliście na innych serwach, takie rzeczy jak mario czy grzybek są fajne, jednak można to zobaczyć na prawie każdym serwie, wymyślcie coś sami - to daje więcej radości i satysfakcji. Pomysły można też czerpać z gier, filmów, książek

----------------------
2. Pomysł i przygotowanie miejsca

Jeśli mamy juz obmyślone co będziemy budować, czas wziąć się do akcji!
Po pierwsze trzeba pomyśleć jak wielka będzie ta budowla, popatrzcie w niebo czy starczy wam wysokości, oglądnijcie sie na boki czy nie wejdziecie na czyjąś pracę, przygotujcie swoją przestrzen "budowlaną", zaznaczcie ją np. jakimś innym kolorem, lub postawcie znaczniki. Sam raz popełniłem ten błąd (jezus z rio de zanejro) nie wiedziałem że będzie tak duży, i jego ręka nie mogła być dokończona ponieważ w powietrzu unosi sie statek kosmiczny , człowiek uczy się na błędach, lecz po co je popełniać skoro można uniknąć ich na przyszłość.
Kiedy wiemy już jak wielka będzie budowla, mamy wyznaczone obszar budowania, czas zacząć budowle !
Nie zaczynajcie od szczegółów, pierw liczy sie ogólny zarys budynku, jego podstawy i tym podobne rzeczy.

----------------------
3. Budowanie

Czas zacząć budować!
Jest to jak wiadomo najdłuższy punkt z tego wszystkiego.
Niektóre budynki są "praktyczne" niektóre tylko mają stać i "wyglądać" .
Jeżeli chodzi o praktyke (np. Dom mieszkalny) w środku powinny zostać umieszczone rzeczy które przypominają świat realny (telewizor, wc, kanapa itp.) i żeby to jakoś wyglądało
Pamiętaj jedną rzecz : EKSPERYMENTUJ, EKSPERYMENTUJ i jeszcze raz EKSPERYMENTUJ. Życie budowniczego nie kończy sie na budowaniu ciągle jednej budowli, lecz na rozszerzaniu swoich umiejętności i doświadczenia. Nie bój się zmieniać swoich rzeczy, po to żeby sprawdzić czy będzie to fajne czy nie, zawsze można cofnąć. Postaraj się także żeby twoje budowle nie raziły w oczy, nie były zbudowane z jednej rzeczy (choć niektóre rzeczy powinny być budowane tylko z jednego materiału), Kościół zbudowany z cegły, która aż razi w oczy moim zdaniem nie jest dobrą budowlą. Pamiętaj, jeżeli twój budynek jest bardzo dobry, nie oznacza że nie może być jeszcze lepszy , szlifuj go kiedy wpadnie ci coś do głowy i upiększaj go !

----------------------
4. Koniec pracy i zamieszczanie na forum

Skończyłeś pracę? Chcesz sie nią pochwalić ? Pokazać co zrobiłeś ? Domagać się o awans ?
Jak już pewnie zauwazyłeś OP, adv i inni nie mają zbytnio czasu by teleportować się do ciebie w podskokach i oglądać twoją prace.
Jeżeli skończyłeś pracę, dopracowałeś wszystko, i uważasz iż jest ona w miare dobra by pokazać ją innym, LEPIEJ ZROBIĆ SCREENSHOTY I WSTAWIĆ JE NA FORUM NIŻ BŁAGAĆ KOGOS BY PRZYSZEDŁ I ZOBACZYŁ TWOJĄ PRACĘ. Wg. mnie bardzo  nie stosowne jest upieranie się o gwiazdke, regulara czy co kolwiek, "ZA TO NALEŻY MI SIE GWIAZDKA!!!!!!',"SPRAWDZI KTOS PRACĘ BO BEDE MIAL NA PEWNO ADV ZA TO" - lepiej tak nie pisz, to od innych zależy czy im się podoba praca czy nie, i czy dostaniesz regulara/gwiazdkę.

Nie wiesz jak wstawić zdjęcie na forum?? No dobrze, zlituje się i ci napisze .

1. Używając klienta klikamy Screenshot.
2. Wchodzimy na jakikolwiek hosting zdjęć (www.imageshack.us , www.zapodaj.net , www.tinypic.com  itd.)
3. Podążamy za instrukcjami strony hostingowej.
4. Powiniśmy dostać link do naszego zdjęcia. Kopiujemy go oczywiście
5. Wchodzi w Screenshoty na naszym forum
6. Zakładamy nowy wątek, i tam wklejamy link.
----------------------------------------------------------------------

Mam nadzieję iż ten tekst pomógł wam w budowaniu, wszelkie komentarze, oceny i propozycje MILE WIDZIANE

Dziekuje. Pozdrawiam. Z poważaniem
                                                                                                            Pozio xD

Ostatnio edytowany przez pozioxd (2010-12-04 18:21:56)


http://img641.imageshack.us/img641/9429/sygnaft.png

Offline

 

#2 2010-12-10 14:01:06

 Dawid1990

Zaufany

Zarejestrowany: 2010-12-01
Posty: 115
Punktów :   
Ranga: Builder
Gwiazdki : *

Re: Nie masz pomysłu na budowle? Kup ją!

No pozio ładnie, mi sie bardzo dobrze czytało troszkę się nauczyłem


http://img18.imageshack.us/img18/3884/38689.gif
Call of Duty: Black Ops player
Call of Duty: Black Ops 100& DONE!

Offline

 

#3 2010-12-10 14:42:13

 pozioxd

Moderator

SERVA KURWA NIE MA
Zarejestrowany: 2010-11-23
Posty: 265
Punktów :   
Ranga: Adv. Builder
Gwiazdki : =***=

Re: Nie masz pomysłu na budowle? Kup ją!

Dobrze wiedziec ; )
dzieki za komentarz ;d

@edit
Jezeli wam to pomoglo w jakikolwiek sposob prosil bym o Punkty +

Ostatnio edytowany przez pozioxd (2010-12-10 17:34:15)


http://img641.imageshack.us/img641/9429/sygnaft.png

Offline

 

#4 2011-07-10 11:08:28

Anneczka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-12
Posty: 1
Punktów :   

Re: Nie masz pomysłu na budowle? Kup ją!

Bardzo fajny poradnik. Teraz wiem skąd wziąć inspiracje Zawsze miałam z tym problem.

Offline

 

#5 2011-07-22 09:08:31

HaSSaN

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-22
Posty: 1
Punktów :   

Re: Nie masz pomysłu na budowle? Kup ją!

Super poradnik, przydał mi się i to bardzo.

THX WIELKIE ZIOM

Ostatnio edytowany przez HaSSaN (2011-07-22 09:09:04)

Offline

 

#6 2011-08-05 18:17:56

 pozioxd

Moderator

SERVA KURWA NIE MA
Zarejestrowany: 2010-11-23
Posty: 265
Punktów :   
Ranga: Adv. Builder
Gwiazdki : =***=

Re: Nie masz pomysłu na budowle? Kup ją!

SERVERA JUZ DAWNO NIE MA


http://img641.imageshack.us/img641/9429/sygnaft.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Проживание Нуоро